TOEFL IBT® sınavı, dünyada en çok saygı duyulan İngilizce dili sınavıdır ve Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere 130´dan fazla ülkede bulunan 9000´den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.

TOEFL IBT® sınavı, dünyada en çok saygı duyulan İngilizce dili sınavıdır ve Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere 130´dan fazla ülkede bulunan 9000´den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.1 TOEFL® IBT, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. TOEFL® IBT, akademik bir sınıfta gerçekten kullanılan İngilizce becerilerine sahip olduğunuzu kanıtlamanıza yardımcı olur. Sınavda, tıpkı bir sınıfta yapacağınız gibi bir ders kitabından alınan bir parçayı okuyabilir, bir anlatımı dinleyebilir ve ardından yanıt olarak konuşabilir veya yazı yazabilirsiniz.

Sınav %100 akademik sorulardan ve görevlerden oluştuğu için birçok üniversite bu sınavı kayıt kabul kararları verirken kullanılmak üzere en uygun sınav olarak görmektedir. Ayrıca ÖSYM TOEFL sınavına denklik verdiği için YDS ile kazanacağınız haklarınızın hepsini TOEFL ile de kazanabilirsiniz.

Dünyadaki diğer İngilizce dili sınavlarına nazaran TOEFL® sınavının daha çok sınav tarihi (yılda 50´den fazla) ve yeri vardır.

Sınav katılımcısı puan raporunuzda, puanlarınızın yanı sıra performans düzeyinizi yansıtan performans geri bildirimi ve belirtilen puan aralığındaki sınav katılımcılarının genel olarak yapabilecekleri görevlerin bir açıklaması yer alır.

Başarılı veya başarısız bir TOEFL® puanı yoktur; her kurum ve kuruluş kendi puan şartlarını belirler. TOEFL® puanları, sınav tarihinden sonraki iki yıl boyunca geçerlidir ve sınava girme sayısı sınırsızdır, ancak sınava 12 günlük bir sürede yalnızca bir defa girebilirsiniz.

Sınavın içeriğini bu tablodan inceleyebilirsiniz:

Genel İngilizcedeki seviyeniz ile TOEFL sınavından hangi puan aralığında tahmini bir beklentiye girebileceğinizi bu tablodan inceleyebilirsiniz:

ÖSYM’nin puan eşdeğerlik tablosuna göre TOEFL’dan aldığınız puanın YDS’de hangi puana denk geldiğini bu tabloda bulabilirsiniz:

IQ Plus Language Academy’de TOEFL sınavına hazırlık sistemimiz yine Oxford University Press desteğiyle gerçekleşir. 6 dvd, bir kitap ve online eğitim programından oluşan sistemimizde sınava tam bir hazırlık aşaması geçirirsiniz ve sınava girdiğinizde tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Kurs boyunca toplam 6 deneme sınavı yaparsınız ve bu sınavlar birebir TOEFL uyumludur. Sistemde kullanılan grafik ara yüzü bile TOEFL benzeşimidir, bu sayede sınava girdiğinizde her şeyi nasıl yapacağınızı biliyor olursunuz ve talimatları dinleyerek vakit kaybetmezsiniz.

TOEFL derslerinize TOEFL alanında uzmanlaşmış deneyimli Türk öğretmenlerle birlikte yine bu alanda uzmanlaşmış ve deneyim sahibi native öğetmenler girer. 
TOEFL programlarımıza kaydolduğunuzda Oxford Placement Test ile seviyenizi belirleriz ve eğer sınava hazırlanmak için bilginiz yeterliyse ön hazırlıkveya hazırlık gruplarımızdan birine katılırsınız.

120 ders saati süren kurs boyunca ilerlemeniz ve gelişiminiz uzman ekibimiz tarafından sürekli takip edilir ve gerekli görüldüğü durumlarda birebir derse çağırılırsınız. Daha fazla çalışma yapacak vaktiniz varsa kütüphanemizdeki TOEFL kitaplarımızdan faydalanabilirsiniz.

Kurs boyunca verilen bütün görevleri yerine getiren ve hedef puana2 ulaşamayan öğrencilerimiz3 yine ücretsiz kur tekrar hakkına sahiptir.4


Kurs günleri ve saatleri hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim formunu
 doldurunuz.

Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

1- TOEFL iBT sınavı hakkında detaylı bilgi, sınav tarih ve lokasyonları, içerik ve ekstra yayınlar için bakınız: http://www.ets.org/tr/toefl/ 
2- Ön hazırlık gruplarımız için hedef puan 85, hazırlık gruplarımız için hedef puan 101’dir. Sınav şartlarında ETS’in veya kabul eden kurumların değişiklikler yapması durumunda hedef puanlar değişebilir.
3- Sınav hazırlık programlarına kaydolan öğrencilerimiz sınav sonuç belgelerini bizimle paylaşmayı taahhüt etmiş sayılır. 
4- Ücretsiz kur tekrar etmesi gereken öğrencilerimiz dersler için hiçbir ücret ödemez, fakat eski materyallerini öğretmenine iade ederek 125 tl karşılığında yeni materyallerini alır. Kur sonunda eski materyalleri öğrencimize tekrar iade edilir. Maksadımız öğrencimizin tekrar ettiği kuru her boyutuyla ilk defa öğreniyormuş gibi hissetmesini sağlamaya çalışmaktır. Kur tekrarına girmek isteyen öğrencilerimiz bu şartları kabul etmiş sayılır. Başarılı olan öğrencilerimizin kur tekrarı yapmak istemesi durumunda derslerine giren Türk ve Native öğretmenlerimizin her ikisinin de onayının alınması gerekir.