S.S.S

Aklınıza Takılan Soruların Yanıtlarını Bulun

IQ Plus Language Academy´de öncelik her zaman sizin eğitiminizin kalitesi olacaktır. Bu konuda taviz vermiyoruz. Hatta bu konuda eğitimin kalitesini düşürmemek için sizi memnun etmeme ihtimali olan (deneme sınavları uygulamalarımız gibi) katı kurallar içeren uygulamalarımız dahi mevcuttur. IQ Plus Language Academy´de size gerçekçi vaatlerde bulunuruz. Mesela 1 ayda A1 kurunu tamamlamak için bizden her gün 8 saat ders almanız gerekir, ki böyle birşey çok mantıksız olacaktır. O yüzden 1 ayda bir seviye atlayamazsınız. Yaz tatilinizde iki seviye atlayamazsınız. Biz bu tür hayalleri pazarlayan bir okul değiliz. IQ Plus Language Academy´de derslerinize giren öğretmenlerinizin bir çok aşamalardan geçerek sizin karşınıza çıkmış olan deneyimli ve saygıdeğer öğretmenler olduğunu bilirsiniz. İngilizce bilen herkes İngilizce öğretemez. Bir kişinin İngilizce öğretebilmesi için birçok şart vardır ve sizin öğretmenleriniz bu şartları yıllar önce gerçekleştirmiş olan deneyimli öğretmenlerdir. Örnek vermek gerekirse İngilizce İşletme mezunu bir insanı İngilizce Öğretmeni ünvanı ile dersinize sokmayız. IQ Plus Language Academy´de ücretsiz kur tekrarı hakkınızı gerçekten dolu dolu tekrar ederek kullanırsınız, bunu gerçekleştirmek için sizin eski kitaplarınızı sizden geri alırız. Bunların dışında, teknoloji destekli sınıflarımızda rahat rahat yorulmadan vakit geçireceğiniz konforlu bir ortam oluşturduk ve 15er dakikalık tenefüslerimizle ve 45er dakikalık derslerimizle günün sonunda kendinizi bitkin hissetmeyeceksiniz.

Şubelerimizde kayıt şartı aranmadan eğitim danışmanlarımız ve öğretmenlerimiz eğitim hayatınızla ilgili her sorunuza cevap vermek için güler yüzle sizleri bekliyor olacaklar.

Dünyada yabancı dil kursu hizmeti veren hiç bir kurumun vereceği hiçbir dil yeterliği sertifikasının uluslararası geçerliliği OLAMAZ. Doğal olarak bizden alacağınız kur bitirme sertifikasının da uluslararası geçerliği YOKTUR. Bu konuda ticari amaçlarla yapılan farklı beyanları dikkate almamanız sizin faydanıza olacaktır. Eğer yabancı dil bilginize uluslararası geçerlilik kazandırmak isterseniz her dil için girmeniz gereken ayrı sınavlar vardır. İngilizce için TOEFL, IELTS, PTE, CAE, CPE, sınavlarına girerek uluslararası geçerliliği olan bir belge alabilirsiniz. Almanca için aynı şekilde TELC Deutsch, Goethe Zertifikat veya TestDaF sınavlarına girmeniz gerekir. Fransızca için DELF & DALF, İtalyanca için CELI, İspanyolca için DELE ve Rusça için TORFL sınavları sizin dil becerilerinize uluslararası geçerlilik kazandıracaktır.

Öncelikle piyasadaki yanlış yönlendirmelerden kurtulmanız için Avrupa Dil Portfolyosunun bir eğitim sistemi olmadığını bilmeniz gerekir. IQ Plus Language Academy Genel İngilizce Eğitim Sistemi Avrupa Dil Portfolyosu ile tam uyumludur ve her öğrencimize Avrupa Dil Portfolyosu gelişimlerini takip etmeleri için bir klasör verilmektedir. Avrupa Dil Pasaport numarası diye sizin dil seviyenize uluslararası geçerlilik kazandıracak bir numaralandırma sistemi YOKTUR. Bu konuda da sertifika konusunda olduğu gibi piyasadaki yanlış yönlendirici bilgilere itibar etmeyiniz.Günümüzde alacağınız tek pasaport numarası normal pasaportunuzda olan numaradır ve onun da dil eğitiminizle hiç bir alakası YOKTUR.

Yabancı öğretmenlerimizi seçerken göz önüne aldığımız kriterler vardır. Bunları maddeleyerek anlatabiliriz: 1- Bize öğretmenlik başvurusu yapan bir yabancının ilk olarak uyruğuna ve diploma/sertifikalarına bakarız. ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Güney Afrika vatandaşı olan öğretmenler önceliklidir. 2- Bu kriteri taşıyan bir öğretmenin TELF/TESOL/INTESOL/DELTA/CELTA/TOEFL/IELTS sertifikası olup olmadığına bakarız. Eğer bu sertifikalardan en az birine sahip değilse başvurusu olumsuz sonuçlanır. 3- Daha sonra öğretmen adayımız kurumumuzda çeşitli aşamalardan geçip iyi bir öğretmen olduğunu ispatladıktan sonra sizin karşınıza öğretmen olarak gelebilir. 4- Dersleriniz devam ederken periyodik gözlem ve ölçümlerle türk ve yabancı öğretmenlerimizi sürekli olarak kontrol ederiz. Bu sayede sürekli olarak kendini geliştiren, eğitim trendlerini takip eden, en modern eğitim yöntemlerini sınıfta uygulayan ve donanımlı öğretmenler derslerinize girer.

Kaliteli bir öğrenim için iyi tasarlanmış profesyonel ve amacınıza yönelik yayınlara ihtiyacınız vardır. Piyasada ingilizce ders kitabı olarak kullanabileceğiniz yüzlerce yayın bulunmaktadır ve bunların büyük bir kısmı üç aşağı beş yukarı aynı şekilde tasarlanmıştır. Bizim kullandığımız Oxford University Press yayınlarının farkı ise eğitim sistemimize rahatlıkla entegre edilebilir olmasıdır. New Headway 4th edition serisi kitaplar bütün seviyelerde modüler yapısı ile istediğimiz şekilde esnetebileceğimiz, adım adım ilerleyeceğiniz bir eğitim sistemine kolaylıkla uygulayabileceğimiz, tasarımı çok üst seviyelerde olan yayınlardır. Kitaplarda göreceğiniz bütün kişiler ve onların hikayeleri gerçektir. Ses kayıtları Oxford Üniversitesi´nde profesyonel ses kayıt stüdyolarında yapılmıştır. Hatta kitapta kullanılan yazı tipi bile bu kitaplar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sebepler gibi daha bir çok sebepten ötürü New Headway 4th edition serisi yaklaşık 40 yıldır dünyada en çok kullanılan ve en çok satan İngilizce ders kitabıdır. Rekoru hala kırılamamıştır. Oxford´a güvenin!

Eğer gideceğiniz yerde şubemiz varsa eğitim aldığınız şubemizdeki eğitim danışmanımız başvurunuzun ardından gerekli işlemleri yaparak eğitiminize gideceğiniz yerde devam etmenizi sağlayacaktır. Gittiğiniz yerde eğitiminize devam etmek için sizi kısa bir süre bekletmemiz gerekebilir. Bu konuda da gittiğiniz şubemizdeki eğitim danışmanımız size yardımcı olacaktır.

Her seviyeden ve verdiğimiz hizmetlerin hepsinde sınıf açıyoruz. Fakat bazı dönemlerde sınıfınız açılana kadar sizi maksimum 1 ay bekletmemiz gerekebilir. Eğitim danışmanlarımız size bu konuda bütün kolaylıkları sağlayacaklardır.

Şubemize kayıt işleminizi müteakip maksimum 1 ay içinde derslerinize başlarız. Siz tek kişi bile olsanız. YDS Hazırlık gruplarımız gibi bazı gruplarımızda derslerin başlama ve bitiş tarihleri sabitlenmiştir. Bu tarihleri bilerek kayıt olursunuz.

Sınıflarımız maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. Bu sayının üzerinde hiçbir şubemiz sınıf açmayacaktır. Eğitim sistemlerinde sınıftaki öğrenci sayısı uzun yıllardır tartışılagelen bir konu olmuştur, fakat iletişim yeteneklerinin gelişmesini gerektiren sınıf ortamlarında optimum öğrenci sayısının 8 ile 14 arasında değişeceği günümüzde eğitim uzmanları tarafından kabul görmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki, YDS, AYT Dil gibi sınavlara hazırlık sürecinde seminer misali ders yöntemleri gerektiren gruplarda sınıftaki öğrenci sayısının pek de önemi yoktur. Hatta 20 ile 30 arası öğrenci sayısı bu tür sınıflarda optimum sayıdır, ama genel ingilizce, TOEFL IBT, IELTS, PTE Academic gibi eğitim gruplarında sınıflarda 10´dan fazla sayıda öğrenci bulunmasına şubelerimizde izin vermiyoruz.

Kursumuza kaydolduğunuzda sizin beyan ettiğiniz seviyeye göre eğitiminizi başlatamayız. Daha önce herhangi bir kurstan veya okuldan herhangi bir seviyeye kadar eğitim almış olabilirsiniz. Fakat, Oxford Placement Test, dünyanın en güvenilir seviye tespit sistemidir ve İngilizce´deki gerçek seviyenizi açığa çıkaracaktır. Diğer dillerde de hem yazılı hem sözlü seviye tespit yaparak gerçek seviyenizi buluruz ve eğitiminize gerçe seviyenizden başlarsınız. Sınıfınızdaki diğer öğrencilerimiz de aynı aşamadan geçeceği için sınıflarımızdaki öğrencilerimizin arasında seviye farkı olmayacaktır.

Seçtiğiniz kurs programlarına göre hem evet hem de hayır. Mesela Kids, Teen, Mini Group ve birebir eğitimlerimizde sınıflarımızdaki yaş farkı çok düşüktür. Hatta mini group eğitimlerimizde bu yaş farkını siz belirlersiniz. Fakat herkese hitap eden kayda açık gruplarımızda en küçük yaş 18 olacaktır.

Bütün öğretmenlerimiz uzun süren yorucu bir eleme sürecinden geçtikten sonra kurumlarımızda istihdam edilmeye hak kazanmaktadırlar. Bu yüzden öğretmen kalitesini şansa bırakmayan nadir kurumlardan birisi de IQ Plus Language Academy´dir. Derslerinize girecek olan bütün öğretmenlerimiz alanlarında uzman, gerekli diploma ve sertifikalara sahip deneyimli öğretmenlerdir. Bütün bunlara rağmen, öğretmenlerimizden herhangi birisi ile anlaşamamanız durumunda sınıf değişikliği yapabilmeniz için eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Aslında bu soruya kesin olarak evet ya da hayır diye bir cevap vermemiz olanaksız. Hayalinizdeki teknoloji desteği uzay gemilerine benzer ortamlar gerektiriyorsa öyle bir teknolojiye sahip değiliz. Sınıflarımızda kullandığımız teknolojileri de uzun bir deneme sürecinin ardından seçerek, eleyerek ve gerekirse değiştirerek kullanıma sokuyoruz. Bazı durumlarda eski moda sistemleri tercih edebiliyoruz. Mesela sözlü iletişiminizi güçlendirmek için bazen ayağa kalkıp tek kişilik konuşmalar veya diyaloglar gerçekleştirmenizi isteriz. Teknolojiden yararlanabileceğimiz alanlara şu tür örnekler verebiliriz: ders içi sunumlar (powerpoint, video ve kitapların program ve materyalleri, dinleme aktiviteleri için ses sistemleri, yazma aktiviteleri için e-mail sistemleri ve seviye tespit için bilgisayar laboratuarımız.) En iyisi şubemizi ziyaret edip yerinde görmeniz. :) Ya da fotoğraf galerimizi gezerek şubelerimizin fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Bütün eğitim gruplarımızda materyallerinizi derslerinizin başladığı ilk gün alırsınız. Bu kural bütün şubelerimiz için geçerlidir ve esnetilebilecek bir kural değildir.

Bütün şubelerimizde kursiyer kaydınızı yaptırmadan önce halihazırda eğitimi devam eden gruplarımıza (eğer sınıftaki olankalar uygunsa) dersimizi izlemek için misafir olarak katılabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizi (öğrenci sayısı ve ilgili ders açısından) uygun olan sınıfa yönlendirecektir.

Bütün öğrencilerimiz, eğitimleri bitse dahi, öğretmenlerinin veya eğitim danışmanlarımızın rehberliğine ihtiyaç duydukları her anda şubelerimizden ücretsiz rehberlik hizmeti alabilirler. Eğitimi biten öğrencilerimiz belirli bir aradan sonra eğitimlerini yenilemek istediklerinde eski öğrenci indirimlerimizden faydalanırlar. Materyal desteğimiz bütün öğrencilerimiz için eğitimleri bitse dahi devam edecektir.

Sınıfınızı değiştirmek istediğinizde bu isteğinizi şubemizdeki eğitim danışmanımızla veya koordinatörümüzle konuşarak gerçekleştirebilirsiniz. Onlar da size uygun sınıflar arasından seçenekler sunacaklardır. Bazı dönemlerde sizi bir süre bekletmemiz gerekebilir ya da yarıda bıraktığınız eğitime başka bir sınıfta daha geriden başlayabilirsiniz. Sizin ilerinizde olan bir sınıfa kaydınız hiçbir şekilde aktarılmayacaktır.

Hayır, öyle bir hakkınız yok. Eğitiminizi dondurmanız veya ara vermeniz gerektiği durumlarda kayıt iptal işlemi yaparız. Siz tekrar eğitim almaya müsait olduğunuzda indirimli fiyatlarımız üzerinden kayıt işleminizi tekrar gerçekleştiririz.

Seviyenizi tespit etmek için belirli aşamalar var: 1- web sitemizdeki online seviye tespit sınavımızı yaparak bize seviyeniz hakkında bir ipucu vermiş olursunuz. Burada yapacağınız sınav sizin doğru sınıfa yerleştirilmeniz için kullanılmayacaktır, sadece kayıt aşamasında daha doğru kararlar verebilmemiz için bir ipucu oluşturacaktır. 2- Kaydınızı yaptıktan sonra şubemizdeki bilgisayar laboratuarında Oxford Placement Test´e girersiniz. Burada yapacağınız sınav seviyenizi net olarak ortaya koyacaktır. Oxford Placement Test şu an için dünyanın en güvenilir seviye tespit sistemidir. Buradan çıkacak olan sonucu sınıf yerleştirmeniz için kullanırız. Gerçek seviyeniz bu aşamada belli olacaktır. Oxford Placement Test´te çok farklı soru tipleriyle karşılaşırsınız. Önünüze gelecek olan sorular, siz önceki soruya cevap verdiğiniz anda şekillenir. Bu sistem online olarak çalışır ve dışarıdan müdahaleye kapalıdır. Dil becerilerinizi gramer, kelime, reading, listening ve use of language alanlarında ölçer. Oxford Placement Test´e kayıt olmadan önce girmek isterseniz, şubemizde bunun için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Kurslarımıza kayıtlı her öğrencimizin bir kez ücretsiz Oxford Placement Test kullanma hakkı vardır. İlk kullanım dışındaki kullanımlar şubelerimiz tarafından ücretlendirilecektir.

Oxford Placement Test kullanarak seviyenizi tespit etmemiz durumunda yanlış seviyede çıkmanız mümkün değildir. Tabi ki bunun için sizin rol yapmıyor ve bilmediğiniz sorulara cevap vermeye çalışmıyor olmanız gerekiyor. Bu iki şartı yerine getirdiğinizde Oxford Placement Test sizin gerçek seviyenizi ortaya çıkaracaktır.

Tabi ki var. Bizim için en iyi disiplin kursiyerlerimizin kendi aldıkları eğitime saygı göstererek, bu eğitimin hayatlarını değiştireceği bilinci ile hareket etmeleridir. Bunun için kurumlarımızda bulunan bütün bireylerin birbirlerine saygı ve sevgi ile yaklaşımı esastır. Bütün şubelerimiz Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı olduğu için Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü.: 30 Ocak 1992 / 51603 Sayılı ÖZEL OKULLAR DIŞINDAKİ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖĞRENİM GÖRENLERDEN OKUL ÖĞRENCİSİ OLMAYANLARLA İLGİLİ DİSİPLİN YÖNERGESİ kurallarına bağlı olarak işlerler. Hem kurumumuzda hem de Milli Eğitim Bakanlığı veya Yüksek Öğrenim Kurumu´na bağlı herhangi bir eğitim kurumunda da öğrenci olarak bulunan kursiyerlerimiz ise yukarıda bahsettiğimiz yönergeye ek olarak öğrencisi oldukları diğer kurumların disiplin yönetmelik/yönergelerine de uymak zorundadırlar.

Aslında serbest, fakat bir dereceye kadar. Bu konuda ne yiyip içemeyeceğinizi belirleyen kurallar vardır. Bu kuralları öğrenmek için 22 numaralı "Disiplin kurallarınız var mı?" başlıklı soruda verilen bilgilere ve bahsedilen yönergelere bakabilirsiniz ya da eğitim danışmanlarımıza sorarak daha kolay cevaplar alabilirsiniz. :)

Bu durumda isterseniz birebir eğitim alabilirsiniz. Birebir eğitimlerimizin detaylarını öğrenmek için ilgili sayfaya bakabilirsiniz. Ya da, sizinle aynı gün ve saatlerde müsait olan arkadaşlarınız varsa onlarla bir mini group oluşturarak grubunuza özel eğitim alabilirsiniz. Eğer siz bir mini group oluşturamıyorsanız biz de sizinle aynı gün ve saatlerde müsait olan kursiyerlerimizden oluşan bir mini group a sizi dahil edebiliriz.