Maximum 8 kişilik, konforlu, teknoloji destekli ve tam donanımlı sınıflarımızda keyifle öğrenin!

Eğitim sistemimiz sizin için tasarlandı:
daha kolay,
daha verimli,
daha kalıcı…

Maximum 8 kişilik, konforlu, teknoloji destekli ve tam donanımlı sınıflarımızda keyifle öğrenin!
 

1. Aşama:  Seviye tespit 
Oxford Placement Test® 
Gerçek seviyenizde 
Gerçek sınıfınızda

Kursumuza kayıt olan öğrencilerimizin seviye tespitleri dünyanın en güvenilir seviye tespit yöntemiyle gerçekleştirilir. Bilgisayar sınıfımızda Oxford English Testing’in sunmuş olduğu kişiye özel İngilizce seviye tespit sınavına1 girersiniz. Karşınıza gelecek olan sorular tamamen sizin verdiğiniz cevaplara göre şekillendirilir. Bir sonraki sorunun neyi soracağını Oxford’un mükemmel ölçme sistemi belirler. Siz doğru cevap verdikçe sorular zorlaşır, yanlış cevap verdiğinizde kolaylaşır. Bu sistem çevrimiçi olarak çalışır ve dışarıdan müdahaleye kapalıdır.

Sadece gramer ve kelime sorularıyla karşılaşmazsınız. Sınav: Oxford Online Placement TestUse of English ve Listening olmak üzere üç bölümden oluşur ve her üç bölüm ayrı ayrı puanlanır.

Gerçek seviyenizi bilerek eğitiminizin planlaması yapılır ve başladığınızda doğru sınıfta olduğunuza dair hiçbir kuşkunuz olmaz.

2. Aşama:   Dersler, materyaller ve öğretmenler 
Core Lessons
Everyday English
Workshops
10 seans özel ders
Conversation Club

İngilizce derslerimiz öğrencilerin ve çalışanların ihtiyaçlarına öncelik verilerek organize edilmiştir. Haftanın çeşitli günlerinde ve hafta sonunda derslerimiz devam etmektedir. Sabah, öğleden sonra ve akşam İngilizce seanslarından size uygun olanı seçersiniz. 45er dakikadan oluşan İngilizce  derslerimiz ve 15 er dakikalık teneffüsler yorulmadan öğrenmenizi sağlar.

Her seviye 12 üniteden oluşur ve her ünite için 8er ders alırsınız. 6 ders Core Lesson ve 2 ders Everyday English.2

Core Lesson’lar alanında uzman, deneyimli ve sertifikalı Türk öğretmenlerimiz tarafından verilir ve kafanıza takılan her şeyi gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. Everyday English dersleri yine alanında uzman, deneyimli ve sertifikalı, gerçek Native Öğretmenlerimiz3 tarafından verilir. Bu derslerde, öğrendiklerinizi günlük hayatta kullanmak için pratik yapar, günlük İngilizceyi doğru bir şekilde hayatınıza yansıtmayı öğrenirsiniz.

Everyday English dersleri esasen Conversation Club/Speaking Club derslerinden çok daha verimli olacaktır, çünkü:

1- Zaten önceden tanıdığınız sınıf arkadaşlarınızla birlikte, kendi sınıf ortamınızda daha rahat hisseder, daha rahat ingilizce  konuşursunuz
2- Derse giren öğrenciler arasında ingilizce seviye farkı olmaz
3- Verimli bir şekilde, İngilizceyi pratik yaparak kullanmayı öğrenirsiniz
4-İngilizce derslerine katılımınız ve başarınız sürekli takip edilir
5- Oxford materyalleri kullanılarak dersler işlenir ve öğretmeniniz belirli bir müfredatı takip eder.

İngilizce derslerimizden herhangi birini kaçırdığınızda bunu telafi etmenizin çeşitli yolları vardır. Her öğrencimizin 10 seans birebir ingilizce eğitim4 alma hakkı vardır. Ayrıca, kurs başladıktan sonraki 2. Haftadan itibaren her hafta workshop5 yapılır. Her workshop 4 ders içerisinde ünitenin hızlı bir genel tekrarının yapıldığı revize dersleridir. Türk öğretmenler tarafından yapılır.

Her hafta, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere, önceden belirlenen gün ve saatlerde Live Stage salonumuzda Conversation Club6 yapılır. Bu derslere katılım zorunlu değildir, fakat daha çok İngilize pratik yaparak daha başarılı olmak isteyen öğrencilerimizin katılmaları tavsiye edilir.

Genel İngilizce eğitiminiz boyunca Oxford University Press’in dünya çapında başarıyı yakalamış olan New Headway 4th edition kitaplarını kullanırsınız. Headway serisi kurs kitapları dünya çapında en çok kullanılan ve en çok satan İngilizce kurs kitabı serisidir.

4. Aşama:   Karar verme anları 
Hayatınızın belirli noktalarında İngilizce bilginizi ispatlamanız gerekebilir. Ya da sadece kişisel zevkiniz için İngilizce öğreniyor da olabilirsiniz. Seviyeler ve kurslar arasında kaybolduğunuz oldu mu? Aslında her şey çok basit:

> YDS/TOEFL/IELTS/PTE hazırlık 
A1    >    A2    >    B1    >    B2    >    C1    >    C2    >    bireysel gelişim 
> YDS/TOEFL/IELTS/PTE ön hazırlık 
> Business English 

Yukarıdaki tabloda size İngilizce eğitiminizde A1 den başlayarak nasıl ilerleyeceğinizi ve bu yolda ilerlerken hangi duraklarda ne yapmanız gerektiğini özet bir şekilde aktarmaya çalıştık. Tablonun yorumlaması şu maddelerle olabilir:

1- YDS/TOEFL/IELTS/PTE gibi sınavlara B1 kurunu bitirdikten sonra bir ön hazırlık kursu ve ardından hazırlık kursuyla, ya da B2 kursunu bitirdikten sonra direk olarak hazırlık kursuyla hazırlanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde ilerlemek yerine başka hamlelerle bu sınavları geçmeye çalışmak zaman ve nakit açısından büyük risk teşkil edecektir. 

2- İş İngilizcesine iyi derecede hakim olmanız için öncelikle Genel İngilizcede B2 kurunu bitirmiş olmanız gerekmektedir. Bunu yapmadan gideceğiniz İş İngilizcesi kursu sizin için Genel İngilizce kursuna dönüşecektir. 

Hiçbir dil kursundan alacağınız sertifika sizin İngilizce bilginizi uluslararası arenada kanıtlayamaz. Başarılı üniversitelerin hiçbiri herhangi bir dil kursunun sertifikasını dil yeterliliği olarak kabul etmez. Eğer İngilizce öğrenmekteki amacınız eğitim kariyerinizi geliştirmek ise eninde sonunda geçerliliği olan bir sınava girmeniz gerekecektir.

IQ Plus Language Academy’nin genel İngilizce eğitim sistemi, A1 seviyesinden itibaren siz farkında olmadan sizi uluslararası İngilizce sınavlarına (TOEFL/IELTS/PTE) hazırlar. LYS/YDS gibi sınavlar için ise hazırlık kurslarına sağlam bir temelle başlamanızı sağlar. Bu sayede gireceğiniz sınavların stresi altında boğulmadan keyifle öğrenerek bu sınavlarda başarılı olursunuz. Bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kurs günleri ve saatleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz. 

1- Oxford Placement Test’e kursumuza kayıt işlemlerini tamamlamış olan öğrencilerimiz ve kurumsal anlaşmaları onaylanmış olan firmaların çalışanları veya adayları katılabilir. Kayıt olmadan önce seviye tespit yapılmak istendiğinde bunu kursumuzun sunmuş olduğu diğer seçenekleri kullanarak gerçekleştirebiliriz. Sadece seviyesini belirlemek isteyen ve eğitim almak istemeyen kişiler için Oxford Placement Test ücrete tabidir. 

2- B2/Intermediate seviyesinden itibaren her ünitede 7 core lesson ve 2 everyday english işlenir.

3- IQ Plus Dil Okulları, sadece gerekli belgelere ve sertifikalara sahip, deneyimli Native öğretmenlerle çalışır. Öğretmenlerimiz öncelikle ABD, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda gibi resmi dili İngilizce olan ülkelerden ve aksan problemi olmayan adaylar arasından seçilir. Diğer ülkelerden gelen adaylarda TOEFL/IELTS/INTESOL/CELTA/DELTA gibi yetkinlik belgeleri ve öğretmenlik deneyimi aranır.

4- Workshop’larda Every English dersleri tekrar edilmez, ünitenin tekrarı Pratik alıştırmalar üzerinden gerçekleştirilir.

5- Conversation Club dersleri seviye ayrımı yapılmadan belirli konularda tekrar eden aralıklarda işlenir. Kursumuza katılan öğrencilerimiz için % 50 indirimlidir. Katılım sınırlaması yoktur.

6- Stop&Check testleri bir sonraki ünitenin bitimine kadar olan sürede, kurs yerinde yapılmalıdır.

7- Progress test 1 bir sonraki ünitenin bitimine kadar olan sürede, Progress Test 2 ise dersler bittikten sonraki hafta boyunca kurumumuzda yapılmalıdır.