Sınavlara Hazırlık

Herhangi bir sınava hazırlanırken yerine getirmeniz gereken bazı sorumluluklar vardır.

 • Sınavlara Hazırlık

  • 25.9.2018 13:28:06

  Herhangi bir sınava hazırlanırken yerine getirmeniz gereken bazı sorumluluklar vardır.

  1- Yeterli vakti ayırmanız gerekir,
  2- Kendinizi başarıya adamanız gerekir,
  3- Çok çalışmanız gerekir.

  Sizin sorumluluklarınız olacağı gibi sizi sınava hazırlayan kurumların da sağlamakla sorumlu olduğu imkânlar vardır:

  1- Yeteri kadar pratik ve deneme imkânı,
  2- Rahatça çalışacağınız konforlu ve donanımlı bir alan,
  3- Her zaman ulaşabileceğiniz uzman öğreticiler,
  4- Kaliteli, alakalı ve orijinal yayınlar,
  5- Başarı garantisi.

  Yabancı dil eğitiminiz boyunca gireceğiniz her sınav farklıdır ve bilgi ve becerilerinizi farklı alanlarda ölçerler. O yüzden her kurs her sınava hazırlamak konusunda başarılı olamayabilir.

  IQ Plus Language Academy kurslarında her sınav için ayrı ekipler vardır. Her öğretmenimiz en başarılı olduğu alanlarda derslere girer. Size rehberlik eden öğretmeninizin o alanda yetkin olduğunu fark edersiniz.

  Materyallerden ders programlarına ve sınıf donanımlarına kadar her sınav için ayrı ayrı düşünülerek hazırlanan kurslara katılarak başarıyı garanti edersiniz.

  Verilen bütün sorumlulukları yerine getirip hedefine ulaşamayan öğrencilerimiz kurstan tekrar ücretsiz1 faydalanma avantajına sahiptir.

  Kayıt olduğunuzda, Oxford Placement Test ile seviyenizi belirleriz ve hazırlanmak istediğiniz sınav için yeterli altyapıya sahip değilseniz sizi hazırlık kursuna almayız. Bunun en önemli sebebi sizin emeğinizi ve paranızı boşa harcamanızı engellemektir. İkinci sebebi ise sınav hazırlık gruplarımızda her sınıfımızdaki öğrencilerin seviyelerinin aynı olmasını sağlamaktır. Başarı ancak bu şekilde yakalanabilir.

  Sınav hazırlık için kullanacağınız materyaller de size ücretsiz olarak verilir.

  Kursunuz devam ederken sürekli olarak ücretsiz etüt desteği2  hakkınızdan faydalanarak sorularınızı ertelemezsiniz ve derslerimiz sizin için daha faydalı olur.

  Sınava hazırlanırken sürekli uygulanan deneme sınavlarında gelişiminizi takip eder, eksiklerinizi gidermek için fırsatlar yakalarsınız. Deneme sınavları ayrıca sizin sınavı nasıl çözeceğinizi, farklı yöntemleri uygulayarak öğrenmenizi sağlar. Deneme sınavlarımızın hepsine katılım zorunludur.3

  Sıkça Sorulan Sorular sayfamızdan sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

  Daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.
   
  1- Genel İngilizce’deki ücretsiz kur tekrarı hakkı ile aynı şartları içerir. 
  2- Kurs idaresi tarafından belirlenen gün ve saatlerde belirlenen öğretmenlerle verilir. 
  3- Mazeret bildirildiği takdirde, kaçırılan deneme sınavları daha sonradan çözülebilir fakat bu konuda kurs idaresinin kararı geçerlidir.